Här är du: Invånare » Omsorg & Socialtjänst » Individ och familjeomsorg

Individ och familjeomsorg

Postadress: Högsby kommun, Kyrkogatan 8, 579 80 Högsby

Expeditionens öppettider

Besöksadress: Verkstadsgatan 5, 579 32 Högsby

Ordinarie öppettider:

  • Måndag-torsdag kl 08.00-16.00
  • Fredag kl 08.00-12.00
  • Lunchstängt kl 12.00-13.00 (måndag-fredag)

Avvikande öppet- och telefontider kan förekomma.

Receptionist

Ulla-Britt Thunberg
E-post: ulla-britt.thunberg@hogsby.se 

Telefontider

Telefon till socialkontorets reception: 0491-291 29

Telefontid receptionen:

  • Måndag kl 08.30-16.00
  • Tisdag-torsdag kl 08.00-16.00
  • Fredag kl 08.00-15.00
  • Lunchstängt kl 12.00-13.00 (måndag-fredag)

Handläggarna inom barn- och familjegruppen har telefontid måndag, tisdag, torsdag och fredag kl 08.30-09.30.

Handläggarna inom vuxengruppen har telefontid måndag-fredag kl 08.30-09.30. 

Handläggare inom barn- och familj

Josefine Alexandersson, 1:e socialsekreterare 
Telefon: 0491-291 99
E-post: josefine.alexandersson@hogsby.se

Åsa Sjöberg, socialsekreterare
Telefon: 0491-293 46
E-post: asa.sjoberg@hogsby.se

Kerstin Möller, socialsekreterare
Telefon: 0491-292 87
E-post: kerstin.moller@hogsby.se 

Emma Lindström, socialsekreterare
Telefon: 0491-291 45
E-post: emma.lindstrom@hogsby.se 

Angelica Karlsson, socialsekreterare
Telefon: 0491-292 45
E-post: angelica.karlsson@hogsby.se 

Marie Kristiansen, socialsekreterare
Telefon: 0491-293 82
E-post: marie.kristiansen@hogsby.se 

Handläggare inom vuxen och ekonomiskt bistånd

Annelie Jarlevid Johansson, 1:e socialsekreterare
Telefon: 0491-292 30
E-post: annelie.jarlevidjohansson@hogsby.se 

Hampus Savolainen, socialsekreterare
Telefon: 0491-291 58
E-post: hampus.savolainen@hogsby.se 

Johanna Sandin, socialsekreterare
Telefon: 0491-291 28
E-post: johanna.sandin@hogsby.se

Amanda Hjärtstam, socialsekreterare
Telefon: 0491-293 74
E-post: amanda.hjartstam@hogsby.se 

Dagverksamhet/Boendestöd/Barn- och familjebehandling

Heike Braun, ledare för dagverksamheten och boendestödjare
Telefon: 0491-292 61
E-post: heike.braun@hogsby.se

Marie Nilsson, ledare för dagverksamheten och boendestödjare
Telefon: 0491-291 86
E-post marie.nilsson@hogsby.se

Carola Gandskog, boendestödjare, case manager och barn- och familjebehandlare
Telefon: 0491-293 47
E-post: carola.gandskog@hogsby.se

Malin Eriksson, boendestödjare och barn- och familjebehandlare
Telefon: 0491-292 55
E-post: malin.eriksson@hogsby.se 

Mariette Persson, boendestödjare och barn- och familjebehandlare
Telefon: 0491-291 55
E-post: mariette.persson@hogsby.se

Chef och administration

Malin Holgert

Individ & Familjeomsorgschef
Tel: 0491-29246
Skicka e-post till: Malin Holgert

 
Maria Sten-Lundgren

Samordnare/Administratör
Tel: 0491-29349
Skicka e-post till: Maria Sten-Lundgren

 
Senast kontrollerad: 2019-07-03.
Snabbval